Motorové pily hasičů se nezastavily. Blesk způsobil požár domu v Hodoníně

 
Silná bouřka se v noci na středu 8. července přehnala přes Českou republiku a tedy i Pardubický kraj. Hasiči zasahovali za prvních 7 hodin dne 8. července celkem u 52 událostí v souvislosti s počasím. Jednalo se zejména o popadané stromy na komunikaci, ale i na vozidla a dráty elektrického vedení.
Nejhorší situace byla v okrese Ústí nad Orlicí, kde hasiči zasahovali u 41 událostí, ve Svitavách u 4 událostí a Chrudim i Pardubice vždy po 3 výjezdech většinou k popadaným stromům. Hasiči odstraňovali utrženou střechu v Kunvaldu, ale i v Českých Petrovicích. Strom přes železniční trať odstraňovali hasiči v Letohradě.
Evakuovány musely být hned dva dětské tábory u Nekoře. Starosta obce dětem poskytl prostory na obecním úřadě. Děti jsou v pořádku a zajištěna byla pro ně strava i pití.
 
Zásah bleskem – to je příčina požáru domu v Hodoníně na Chrudimsku. Blesk uhodil 7. července v 2.44 hodin do rodinného domu se stodolou a přístavky. Na místě zasahovalo celkem 7 jednotek hasičů. Při příjezdu hasičů byla již celá střecha v plamenech. Uvnitř objektu se nikdo nenacházel. Hasiči nalezli psa, kterého před plameny zachránili. Hasiči požár dostali pod kontrolu v 4.51 hodin. Škoda byla předběžně vyčíslena na 2 miliony korun.

 

Vendula Horáková, tisková mluvčí


Kontakt

SHČMS
Sbor dobrovolných hasičů Osík
569 67 Osík 240
Ohlášení požáru i jiné události na tel.číslech 150 nebo 112

Také nás můžete sledovat na Facebooku.