6.6. 14,00 hodin - V Boru u Skutče hoří skládka pneu.

http://redir.netcentrum.cz/?noaudit&url=http%3A%2F%2Fwww%2Epozary%2Ecz%2Fclanek%2F43317%2Dv%2Dboru%2Du%2Dskutce%2Dhori%2Dskladka%2F

Laboratoř Institutu ochrany obyvatelstva z Lázní Bohdanče prováděla kontrolní měření v obci Zderaz a nenaměřila zde žádné jedovaté zplodiny hoření. V případě, že se vítr během noci otočí, bylo všech 180 obyvatel obce Bor u Skutče seznámeno s tím, že si mají připravit evakuační zavazadlo a přistaveným autobusem budou převezeni do evakuačního střediska. Škoda nebyla dosud vyčíslena.

7.6. v 8,50 hodin

http://svitavsky.denik.cz/pozary/aktualne-pozar-pneumatik20110606-fa5c.html

 Do ranních hodin střežili čtyři hasičské jednotky skládku pneumatik, která začala hořet v pondělí po 13 hodině. Vítr naštěstí nezměnil v noci svůj směr a obyvatelé Boru u Skutče nemuseli být evakuováni.

Dnes v půl deváté ráno byly jednotky vystřídány a o pomoc byl požádán Záchranný útvar Hlučín Hasičského záchranného sboru ČR. Ten na místo vysílá kolový nakladač, univerzální dokončovací stroj, nákladní automobil a velitelské vozidlo. Hasiči předpokládají, že nasazení tohoto útvaru bude dlouhodobější. Teprve, když se podařilo zkrotit plameny, hasiči zjistili, jaká je rozloha této skládky - hořlavý materiál na skládce dosahuje výšky sedmi metrů délky 100 metrů a šírky 20 metrů. Hasiči i nadále ochraňují okolní objekty a v případě změny povětrnostních podmínek okamžitě zasáhnou.

Vendula Horáková - mluvčí krajských hasičů

Požár podle Horákové pravděpodobně způsobili dělníci, kteří na blízké budově spravovali střechu. Jiskra z autogenu spadla na hořlavý materiál, a i když se oheň snažili uhasit, rozšířil se na skládku pneumatik. 


Kontakt

SHČMS
Sbor dobrovolných hasičů Osík
569 67 Osík 240
Ohlášení požáru i jiné události na tel.číslech 150 nebo 112

Také nás můžete sledovat na Facebooku.